CRYPTOLOCKER VİRÜSÜ ŞEKİL DEĞİŞTİRİYOR.

Bu gönderiyi paylaş

Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0 1

CryptoLocker Virüsü Namı Değer Fidye Virüsü Artık Şekil Değiştiriyor. Önceden Herhangi Bir Kurumdan Gelen zipli Virüsler Şimdi de En Yakın Tanıdıklarınızdan exel olarak size geliyor siz bu exeli açıp makroları etkinleştirirseniz geçmiş olsun artık fidye virüsleri mağdurlarına sizde eklenmiş durumdansınız.

Virüsler sistemimize hiçbirzaman kendi başlarına girmezler , muhakkak sistemimizde kullanıcılar bazındaki açıktan faydalanarak girmektediler. Kullanıcıları en çok yanıltan tanıdık bir kurum yada çok iyi bir arkadaşdan gelen atachle mailler oluyor bunlara en güncel örnek cryptolocker virüsüdür.

Cryptolocker virüsü korsan virüslerden birisidir sizlere atılan bir mail sayesinde sisteminize girmektedir ve verilerinizin hepsini sıkıştırarak şifre koyar ve sabah geldiğinizde bilgisayarınızı açtığınızda ekrana ilk gelen hacklendiğinizi size bildiren yazıdır.Cryptolocker virüsü genelde size Türktelekom yada Ptt logolu bir mail ile gelir ve sizi adresinizde  bulamadık lütfen adresinizi güncellemek için linke tıklayın ibaresi çıkar eğerki tıklarsanız virüs sisteminize girmiştir. Bu tarz virüsler için remove tools çıkmadığı sürece hiçbirşey yapamazsınız ne recovery programları işe yarar nede başka bir çözüm yolu , en iyisi sisteme format atıp yedeklerinizi aldıysanız aldığınız tarihten itibaren devam etmek yada profesyonel veri kurtarma gibi labaratuvar ortamında bilgilerin geri alınmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir